Telefon
WhatsApp
ZWİEBEL  (SOĞAN) NEDİR, FAYDALARI NELERDİR?

SOĞANIN FAYDALARI NELERDİR:
Kolesterolün dengelenmesini sağlayarak inme, felç ve de ayrıca kalp hastalıklarına yakalanma riskini oldukça azaltır.

Kan şekerinin dengeli bir seviyede tutulmasını sağlar ve de ayrıca olası yan etkilerin vücuda vereceği hasarları azaltır.

Sindirim sisteminiz için çok faydalıdır, bağırsaklarınızda bulunan iltihabı söküp atar ve içerisinde bulunan lifler sayesinde mide sağlığını korumaya yardım eder.

Cilt sağlığı içinde çok önemli bir besin kaynağıdır, hücrelerin yenilenmesi ve hastalıklara karşı olan direnci arttırır.

Kemik sağlığı içinde faydaları asla göz ardı edilemez, çok önemli bir besin kaynağıdır. Yaşlılıktan kaynaklanabilecek kemik hastalıklarına karşı iskeletinizi korur.

Cildiniz ve deriniz üzerinde meydana gelen yanık ve diğer hastalıklarda da uygulanabilir.

Antibiyotik barındırma özelliğinden dolayı genel anlamda tüm bünyeyi temizleme özelliği vardır. Ayrıca da serbest radikallere karşı çok etkilidir.

Ağız ve diş sağlığınıza dikkat ediyorsanız sizin için son derece önemlidir. Ağzı içerisinde çiğnerseniz eğer ağzınızda bulunan bakterileri öldürür.

Soğan, antibiyotik, antiseptik, antimikrobiyal ve de antibakteriyel özellikleri ile de hastalık ve enfeksiyonlardan uzak durmanıza yardımcı olur.

Yüksek ateş, grip öksürük veya alerjiniz varsa onlara birebirdir. Soğan suyu ve balı da karıştırarak bu tarz hastalıklarla kolaylıkla baş edebilirsiniz.

Eğer ki burnunuzda kanama varsa o an küçük bir parça soğan koklamanız kanamayı yavaşlatacaktır.

Her gün içerisinde yiyeceğiniz bir soğan sizin uykusuzluk problemleriniz ve de kâbuslarınıza iyi gelir. Bu durumda da daha rahat bir uyku çekmenize yardımcı olacaktır.

Eğer ki sindirim sisteminiz ile ilgili problemleriniz var ise soğan tüketmeniz sizin faydanıza olacaktır. Ayrıca sindirim sisteminiz ve bağırsaklarınızı da rahatlatacaktır.

SOĞAN SUYUNUN FAYDALARI:
Normal halinde tüketeceğinizin dışında suyunu tükettiğiniz takdirde de soğan suyunun faydaları oldukça fazladır. İçerisinde ki A,B,C ve  E vitaminleri de bulunduran soğan suyunun faydaları tam olarak aşağıda ki gibidir.

Oldukça iyi bir idrar sökücüdür.

Cilt yüzeyinizde bulunan yaraların daha hızlı iyileşmesini sağlayacaktır.

Bağırsaklara da çok iyi geldiği bilinen soğan suyu, ayrıca sindirimi de kolaylaştırmayı sağlar.

Vücutta bulunan kanser hücreleri ile de savaşır. Ayrıca yapılan araştırmalarda birçok kanser türü ile savaştığı da gözlemlenmiştir.

Bağışıklığı artırması ile de bilinir. Bu sayede pek çok virüsten bünyeyi korur.

Kulak ağrılarına oldukça iyi geldiği bilinmektedir.

Mide problemi yaşıyorsanız eğer tüketmenizi öneririz.

Kan şekerini dengelemeye birebirdir.

Saçların uzaması konusunda da oldukça etkilidir.

Kemik sistemini de korur.

Cilde çok iyi geldiği yadsınamaz gerçektir.

Alerjik rahatsızlıklar ve de iltihaplanmalara iyi gelir.

SOĞANIN ZARARLARI NELERDİR:
Soğan birçok besinin aksine diğer ilaçlarla birlikte tüketildiğinde herhangi bir sorun teşkil etmez. Bu yüzden gayet güvenle tüketilebilir. Fakat çok çok nadir olarak mide ekşimelerine neden olabilir. Bu durum özellikle kadınların hamilelik dönemlerinde olabilir. Ayrıca aşırı soğan tüketmek yemek borusunda yanma hissine sebep olabilir.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!